צ'יף לשירותכם, בנס ציונה מאז 1986

 
 


פרופיל חברה
מכתבים למערכת
יעוץ ופרויקטים
שחזור מידע
פרסום ומודעות
אתר הבית

טלפון 08-9400070
 


"לא משנה עד כמה צר השער
עד כמה עמוסת עונשין המגילה,
אני אדון לגורלי
אני קברניט לנשמתי."

מתוך "Invictus" (בלתי מנוצח) של William Ernest Henley 1849–1903
 

 
       
 

גרסת BOS העדכנית הנה BOS v2.3


▪ לקוחות בהסכם שירות הזכאים לעדכון הקישו כאן לקבלת העדכון.
▪ לאלו שעדיין אינם לקוחות, לבקשת גרסת הדגמה הקישו כאן.
▪ למצגת BOS הקישו: BOS 2009H.pps
▪ גרסת Beta עדכנית 2.3.1.31 לקבלת גרסת Beta
לרישום ראשוני למעוניינים לבחון את הגרסה העתידית של BOS


 

 
       
 

 שער ערך ה-GB

      השוואת כדאיות רכישת
      דיסק קשיח מסוג  SATA
      לפי מחיר לכל 1GB

0.44 ₪

500GB

0.26 ₪

1TB

0.18 ₪

2TB

0.16 ₪

3TB

0.20 ₪

4TB

מחירי SSD ל 1GB

4.20 ₪

60GB

3.31 ₪

120GB

2.83 ₪

240GB

--

300GB

2.95 ₪

512GB

מקרא

מחיר עלה

מחיר ירד

ללא שינוי

X.XX ₪

היקר מכולם

X.XX ₪

הזול מכולם

   


מחיר ה-GB
הזול ביותר לתקופה

זה ב-DNA שלנו


הגידול המתמיד בנפחי המידע הקיימים בכל עסק בעולם כולו מקדם את עסקי האחסון, אך מעלה את הוצאות הארגונים, במיוחד כאשר הנחיות מחיבות שמירה קפדנית של חילופי דואר ומסמכים עסקיים למשך שנים.
בעבר הזכרנו כאן מחקרים המנסים להשתמש במולקולות ביולוגיות ובמיוחד ב-DNA לקידוד ואחסון מידע.
הגנטיקאי דר' ג'ורג' צ'רצ' הצליח לאחסן את התוכן של ספר שלם בתור מולקולה של DNA באמצעות תהליכים כימיים.
צ'רצ' חישב כי ניתן יהיה לאחסן 1 פטה-בייט מידע ב-1.5 מיליגרם DNA.
בירני וגולדמן ביקשו ממעבדה לסנטז להם סונטות של שקספיר על פי קוד של חומצות אמינו, והצליחו לפענח אותן בחזרה.
תארו לעצמכם, לשמר את כל הספרייה הלאומית במיכל עם שמונה קילו חומר אורגני... אם אכן תתקדם השיטה ליישום מסחרי, הפוטנציאל מרהיב.
כל המידע השמור ברשת, יתכן יתאים לשימור בארונית קטנה.
למרות שאנו מאוד סקרנים לדעת כיצד תתאפשר לנו גישה למידע הזה, אנו

סומכים על כי ימצא פתרון גם לזה.
הדבר המפליא בכל הנושא היא יכולת ה-DNA לעמוד במעבר הזמן. לאחר
שהמידע מקודד למולקולות DNA, מולקולות אלה יכולות להישמר במשך מיליוני שנים.
אם רק נגיע לעידן ה-DNA Storage, עוד נשכח מצרות הבלאי בסרטים המגנטיים, מהתדרדרות המצעים האופטיים המתכלים, ומתקלות מנוע בדיסקים הקשיחים.
יתכן גם בעתיד יהיה צורך בשחזור נתונים, אך יעשו זאת אז ביו כימאים או ביו- גנטיקאיים.
מה שרק מדאיג אותנו הוא שגם טכנולוגיות מתקדמות עדיין נשענות על אמצעים בסיסיים כמו חשמל, תעבורה, הנדסת אנוש.
(מה שווה בנק נתונים של אלפי פטה

בייט במבחנה אחת, אם האחראי לאחסון או לפענוח יצא מוקדם לבר מצווה של אחיינו?)

(תמצית קלילה בסרטון)

 
      
 

TDK


חברת TDK הודיעה בתחילת החודש על הסכם רכישה של שתי חברות הקשורות לייצור דיסקים קשיחים. הרכישה תתבצע באמצעות חברת הבת, בשם Magnecomp Precison Technology Public Co. (או MPT), המבוססת בתאילנד.
החברות שנרכשות שייכות ל-Entrotech Inc האמריקאית, הן EntroComponent Solutions ו-EntroComponent Solutions Singapore. רכישתן נועדה לשפר את יכולות TDK בייצור רכיבים לדיסקים קשיחים.

בנוסף, MTP חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם Entrotech, המייצרת סוגים מיוחדים של פולימרים ושרפים. יחד, החברות יפתחו טכנולוגיות שינצלו את הידע של Entrotech בייצור פולימרים ושרפים מיוחדים ויישומם במוצרים אחרים.
 

 
      
 

על יתרונות גומז פיר

 
       
 

התחממות - גם בחורף


הלפטופים מתקדמים כל פעם יותר אבל עדיין יש לרבים מהם תכונה משותפת: הם מתחממים יותר מדי. התחממות מתונה, אפילו כזו שגורמת אי נוחות להחזיק את המכשיר על הברכיים, היא נורמאלית ומוכרת לכולם. אבל התחממות יותר מזיקה לרכיבים הפנימיים. עוד לפני שזה קורה, צריך היה המחשב הנישא לנסות ולכבות את עצמו. אם במקרה נדמה לכם שאתם מריחים ריח שרוף או סימני עשן, אם המאוורר לא פועל או שהוא דולק כל הזמן, אין להתעלם מהסימנים.
רצוי לשמור את המחשבים הנישאים בצל, ולא להפעיל אותם בתוך רכב חם בקיץ.
מעבד המתחמם יתר על המידה מאט ומאבד מן היעילות. במערכת תקינה, המאווררים מופעלים כאשר המעבד מתחיל להתחמם יתר על המידה. רצוי לכבות את המחשב ויכול לעזור גם ניקוי פתחים ומאווררים מאבק עם אוויר בלחץ.
לרוב הלפטופים יש סוללות ליתיום-יון. אלו סוללות רגישות לחום. כיוון שהן פועלות על ידי אינטראקציה כימית בין יונים חיוביים לשליליים, ההתחממות מזרזת את התהליך ומאיצה את תנועת היונים. הגברת הריאקציה מקצרת את תקופת הטעינה ואת חיי הסוללה.
לשם מניעת ההתחממות קיימים מספר פתרונות.
ראשית, כאשר משתמשים ביישומים אשר דורשים מאמץ גדול במיוחד (תוכניות עריכת וידיאו ועוד) רצוי להתקין יישום לניטור שינויים בטמפרטורה.
הנחת המחשב הנישא מעל רשת שתאפשר אוורור הוא אחד הפתרונות הפשוטים ביותר. מעבר לזה קיימים בסיסים הנקראים Cooling pad או Chill mat, עם מאווררים, ו/או עשויים מחומרים לפיזור החום.
אמצעי קירור אלה רק מספקים חלק מהפתרון, הם יכולים אפילו למסך בעיית קירור פנימית רצינית יותר.
פירוק וניקוי פנימי של המחשב הנישא נדרש בתדירות שונה בהתאם לסביבת העבודה. פעמיים בשנה לכל הפחות.
 

 
       
 

 

קישורים

 

■ יצירת אומנות: יציקת אלומיניום נוזלי בקן נמלים.

  אפשר להשתמש באייפון בתפקיד דיסק חיצוני

■ גרסה חדשה לגיליונות בגוגל דרייב

■ אתר הורדת קבצים The Pirate Bay שוב הצליח להתחמק מרשויות שניסו לשתק את המתחם לאזור הקריביים “Thepiratebay.sx”. האתר נחשב מפר זכויות יוצרים, לכן רשויות וארגוני יוצרים נמצאים במצוד מתמיד אחריו. האתר עם הסיומת sx. נעלם השבוע לזמן קצר, ומיד הופיע שוב בכתובת "Thepiratebay.ac”. הסיומת ac. היא קוד מדינה  של האי אסנשן, אי געש במרחק אלף קילומטר מיבשת אפריקה באוקיאנוס האטלנטי.
מסתבר שזה המתחם הרביעי שאתר The Pirate Bay מחליף השנה כדי למנוע סגירתו. אבל, כיוון שאי אסנשן קשורה לממלכה המאוחדת, צפוי שגם משם הוא יוברח בקרוב. שמועות אומרות שהיעד הבא הוא פרו.

החיים הם כמו מחלת מין שתחילה בסקס, מסתיימת במוות, ואין עד כה תרופה עבורה.

 
      
 

מי יגאל?


למרות הגשם והפקקים, היום לא התחיל בתלונות, אלא דווקא בבירור פירושה של מילה בה נתקלנו לראשונה. נחמד ללמוד כל יום מילה חדשה, גם אם נדירות ההזדמנויות להשתמש בה. או שהשימוש בה יגדיר את המשתמש כפלצני מתנשא. בכל אופן, השבוע אמרו לנו שבצ'יף אנו עוסקים ב- Soteriology - מדעי הגאולה. (בייוונית Σοτεριος = הצלה או גאולה). המונח מתייחס בעיקר לגאולה שמבטיחות הדתות השונות. אנחנו בסך הכול מצילים מידע שאבד, גואלים לקוחות מייסורי האובדן. ולמרות זאת, כנראה שבעצמנו זקוקים שיגאלו אותנו, בעיקר משתי התמכרויות מסוכנות: לעבודה ולאדרנלין.

וורקוהוליזם, התמכרות לשופינג, להימורים, לספורט תחרותי או אתגרי, למשחקי אקסטרים, לשימוש במחשב וברשת (לעבודה, לשופינג, להימורים, לפעילות מינית ולמשחקי מחשב) הם ביטויים של התמכרות לאדרנלין. הסם הזה הוא לא אחר מהורמון שמיוצר בגוף האדם במצבי ריגוש ומפעיל את מרכז העונג במוח.
זה מביא אותנו לחשוב שאנחנו, כמו מרבית ידידינו המצהירים שהם "נהנים מן העבודה" נהנים בעצם מן הגירויים הקשורים להפרשת אדרנלין:
שיחת טלפון בלתי צפויה, אימייל שמגיע, הזמנה חדשה, בעיה שצריך לפתור. לעיתים רחוקות אומר לך אדם שעוסק בעבודה מונוטונית "אני נהנה ממנה"  בפנים קורנות.

שתי בלוטות קטנות יושבות להן מעל כליות היונקים, כולל האדם. בחתך אפשר לראות שיש לבלוטות אלה קליפה (cortex) ולשד (medulla).
קליפת יותרת הכליה היא מפעל כימי שמייצר הורמונים (גלוקוקורטיקואידים).
הלשד מצידו מתמחה בייצור הורמונים אחרים הנקראים קטכולאמינים.
התרגשות או פחד שאנו חשים מגרים את הלשד להפריש קטכולאמין מיוחד, האדרנלין, אל זרם הדם. האדרנלין מחזק אותנו, כמעט ונותן לנו כוח-על להישרדות או הצלה עצמית, יכול לדחוף אותנו למעשי גבורה יוצאי דופן, או להחזיק אותנו ערים למשך שעות ארוכות, הרבה מעבר לרגיל (כמו בהתמכרות למשחקי מחשב). הוא גם זה שמציף אותנו בכעס או בלהט במהלך ויכוח. אבל הוא גם מספק תחושה עילאית של רווחה.
הבעיה היא -כמו עם סמים אחרים- שתחושת הרווחה שנועדה להקל על מצבי לחץ לטווח קצר,בעבור מצבי חירום. "פמפום" מתמשך של אדרנלין בסוף יעלה לנו את רמת הכולסטרול, את לחץ הדם, ויפיל עלינו את כל הרעות החולות שנובעות מכך.
ההתמכרות לאדרנלין מסייעת להתגבר על לחץ או שעמום. כאשר רמת האדרנלין יורדת, אנשים רבים יפנו לקפה, שמעודד את הפרשתה. ואז, מה תגידו, נתמכר לקפה!
כמעט בלי לשים לב הגענו לשלב ההפחדות: ההתמכרות לאדרנלין תקצר את חיינו; 2.6 מיליון סינים מתחת לגיל 18 כבר מכורים למשחקי מחשב; בן 15 התמוטט אחרי משחק מחשב שערך 24 שעות; גיימר בן 26 מת לבד בביתו בשנת 2007, אחרי שבוע רצוף של  מרתון משחקים מקוון...
ואחרון אמור להגיע שלב ההמלצות: לחיים בריאים יותר, הרגעות בחיק המשפחה או הטבע, מספיק שעות שינה ומנוחה. לצערנו, זה ישמע לכם כמו נזיר קתולי שממליץ לכם להינשא. את הגמילה מאדרנלין, אנחנו נשאיר כנראה לשנות הפנסיה.
 

 
       
 

 

מחפשים מסגרת


במועדון חברתי-תעסוקתי "אנוש" לפגועי נפש בנס ציונה מקיימת, בין היתר, סדנת "מיחזוזאיקה" בה מעצבים המשתתפים פריטים שימושיים מחומרים ממוחזרים. התוצרים המוגמרים הם פרטי מוזאיקה מאוד יפים הנמכרים לפרנסת המתמודדים.
בעקבות ההצלחה במכירת מראות מקושטות מוזאיקה, זקוקה הסדנא לעוד מסגרות משומשות של תמונות ישנות, מסגרות מרובעות בכל גודל עד מטר - רצוי עם זכוכית, אך אפשר גם בלי.

אנא, פקחו עיניכם ואם יש לכם או בסביבתכם מסגרות של תמונות מיותרות בגדלים של עד מטר, אנא העבירו אותן אלינו למשרדי צ'יף או ישירות למועדון אנוש ברחוב שמיד 1 בנס ציונה.
וכמובן, אתם מוזמנים להגיע ולרכוש מוצרים יפהפיים בבית יפעת.

לאתר בית יפעת - אנוש סניף נס ציונה


בתודה מראש בשם מועדון ליונס נס ציונה

 
      
 

הומור


האם כבר החלפתם את הסיסמא?

שפת ההדיוטות
 

 
     
 

למרות שכל המידע במגזין זה מובא תוך רצון טוב, אין חברת צ'יף אחראית על שגיאות בגין אי הבנה או הַשְׁמָטָה, או בגין השימוש העסקי או האישי שיעשה בו. חברת צ'יף אינה אחראית לדבריהם של כותבים-אורחים במגזין.

 

 
 

נשמח לקבל הערות והארות, המלצות ובקשות או קישורים לאתרים מעניינים לדואל: magazine@chief.co.il

 
     
 

 
 

http://www.bos.co.il

 
 

מגזין זה נדחס אלקטרונית למען חסכון באחסון ותעבורת מידע מתוך שימת לב לאיכות הסביבה וחסכון באנרגיה.

 
 

כל הזכויות שמורות © צ'יף יישומים ישראל בע"מ 1986-2013